Odkryj trwałość i funkcjonalność pianki

zalety pianki purPianka poliuretanowa jest doskonałym materiałem do ocieplania poddasza. Materiał ten odznacza się bardzo wysoką skutecznością i jakością, zaś samo jego stosowanie na ścianach jest ponadto bardzo proste. Równocześnie jednak stosunkowo wysoka cena sprawia, że jego popularność nadal nie jest tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. Niemniej jednak z racji wszystkich niesamowitych zalet tego materiału liczba jego użytkowników rośnie z roku na rok; ma on do zaoferowania świetne parametry techniczne oraz wysoki poziom izolacyjności.

Wielu ludzi zaczyna w takim razie zdawać sobie sprawę z tego, że lepiej jest wydać nieco więcej i w zamian za to otrzymać materiał, który skutecznie będzie mógł posłużyć przez bardzo długi czas. Można powiedzieć, że pianka posiada wiele zalet wszystkich innych materiałów izolacyjnych, ale jednocześnie pozbawiona jest ich wad. Przykładowo, działa w sposób podobny jak styropian, choć w porównaniu do niego jest znacznie bardziej trwała i odporna na upływ czasu, przez co nie musimy obawiać się, że po paru latach straci ona swoje właściwości.

Z racji swojej charakterystyki, pianka jest także odporna na wszelkiego rodzaju odkształcenia i zawsze idealnie pasuje do powierzchni, na której została użyta. Niekiedy nawet po wielu latach użytkowania pianka wygląda dokładnie tak, jak zaraz po zamontowaniu. Do nanoszenia pianki na powierzchnię wykorzystywany jest specjalny pistolet, który wystrzeliwuje ją pod dużym ciśnieniem. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, bowiem dzięki temu pianka wnika dokładnie w każdą szczelinę takiej konstrukcji i jest w stanie wypełnić nawet trudno dostępne zakamarki.

jak działa pianka purPonadto metoda ta pozwala na przygotowanie powierzchni o dowolnej grubości, w zależności od konkretnych potrzeb w danym miejscu. Pianka napręża się stopniowo od razu po wykonaniu takiego natrysku, znacznie zwiększając w taki sposób swoją objętość. Jest to bardzo ważne, bowiem dzięki temu pianka skutecznie dociera nawet do tych trudno dostępnych szczelin, które są praktycznie niemożliwe do wypełnienia za pomocą tradycyjnych materiałów. Ponadto zapewnia to znacznie większą szczelność takiej izolacji niż w przypadku tych standardowych materiałów. Skorzystanie z pianki jest w tym przypadku inwestycją na bardzo długi czas, bowiem odznacza się ona ogromną wręcz trwałością.