Najlepszy sposób na izolację? Piana PUR

natrysk z pianki purZastosowanie pianki poliuretanowej PUR, to ostatnimi czasy najlepszy, dostępny na rynku sposób, na izolację budynku. A to wszystko za sprawą jej niezwykłych właściwości, przedstawionych w poniższym tekście.

I. Izolacja pianą PUR, minimalizuje do zera ryzyko wystąpienia zarówno spoin, przerw jak i mostków cieplnych, które przyczyniają się do utraty ciepła.

II. Pianka PUR, posiada bardzo niski wskaźnik przenikania ciepła, mimo niewielkiej grubości, co nie jest spotykane w żadnym innym materiale izolacyjnym.

III. Dzięki charakterystycznej strukturze oraz formie aplikacji, pianka poliuretanowa, dociera nawet do trudno dostępnych miejsc , a więc wszelkiego rodzaju miejsca krytyczne, nierówne.

IV. Cechą charakterystyczną jest również niezwykła przyczepność do każdego podłoża, a więc także do płyt wiórowych, drewna czy też betonu.

V. Pianka poliuretanowa, dzięki lekkiej, ale stabilnej strukturze, wspomaga konstrukcję budynku, przez co przedłuża jego żywotność.

VI. Za sprawą specjalnego aplikatora, montaż takiej izolacji jest szybki i nieabsorbujący.

VII. Udowodniono, że zastosowanie pianki PUR sprzyja poprawie jakości życia oraz klimatu w domu czy też mieszkaniu.

VIII. Zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie w sezonie zimowym, gdy dachy budynków są obciążone śniegiem, ponieważ lekka struktura pianki nie stanowi dodatkowego obciążenia dla konstrukcji budynku.

Prócz tego warto zaznaczyć, że przytoczony sposób izolacji, nie skrapla pary wodnej, jest niezwykle odporny na wilgoć, wiatr, wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne, co czyni system izolacyjny instalacją na długie lata. Wyróżnia się dwa rodzaje pianek PUR, których wybór zależny jest od indywidualnych potrzeb. Pianka o systemie otwarto komórkowym, której gęstość od 8-12 kg/m3, a system opiera się na 90 procentach otwartych komórek. Główną cechą systemu otwarto komórkowego jest współczynnik Îť, który wynosi około 0,030 W/mK. Pianka o systemie otwarto komórkowym posiada właściwości wygłuszające, a więc idealnie sprawdzi się jako forma izolacji na poddaszach oraz ścianach działowych.

rodzaje pianek purDrugi, z dostępnych systemów to zamknięto komórkowy. Gęstość takiej pianki wynosi 35 kg/m3 oraz 65-70 kg/m3, a współczynnik Îť to około 0,020 W/mK. Jak sama nazwa wskazuje pianka o tym systemie obejmuje do 90 procent zamkniętych komórek, idealnie sprawdzi się w izolacji pomieszczeń gospodarczych, takich jak szklarnie, pomieszczenia dla zwierząt i roślin. Jednak w przypadku zastosowania na zewnątrz, wymaga się zastosowania specjalnej ochrony przed promieniowaniem UV.